Image Alt

STACA

Ve druhé části se podíváme na to, jak mobilizovat těžké kovy a následně je eliminovat z těla ven. Také připojím kompletí suplementační plán, kterého se držet, pokud půjdete na vyndání amalgámových plomb (zdůrazňuji, nejedná se o lékařské doporučení).

‚Před započetím jakýchkoliv doporučení a protokolů vše důkladně zkonzultujte se svým lékařem! V článku se nejedná o lékařská doporučení.

Rtuť, nejhorší z nejhorších – část 2 – Praktická:

V první části článku jsme si řekli, co je to rtuť, jaké negativní vlivy má na naše celkové zdraví a také jsme získali povědomí o tom, že není dobré, abychom si neustále zvyšovali vnitřní toxicitu.

Opět bych chtěl poděkovat kolegovi Wolfgangu Unsoeldovi, zakladateli Your Personal Strength Institute (YPSI) ve Stuttgartu za jeho bohaté přispění zkušenostmi a informacemi, bez kterých by ani druhá část článku nemohla vzniknout!

Jak se zbavit těžkých kovů?

Těžké kovy se detoxikují ve dvou fázích:

1. Mobilizují se z míst, kde jsou uloženy.

2. Eliminují (odstraní) se z těla ven.

Druhá fáze je nejnáročnější, protože existují četné metody mobilizace těžkých kovů, nicméně jen málo pro jejich eliminaci z těla. Eliminace těžkých kovů z těla ven je naprosto klíčová, jelikož pouhá mobilizace těžkých kovů povede k jejich redistribuci, což může vést dokonce k závažnějším symptomům, než tomu bylo před mobilizací!

Tři důvody, proč nám detoxikace těžkých kovů pomůže být silnějšími a štíhlejšími

1. Citlivost na insulin: insulinové receptory inzulínu se ukládají z aminokyselin, zejména cysteinu. Představte si receptor insulinu jako jeřáb v přístavu, který nakládá glukózu z doků (krve) a vykládá ji na loď (do svalů). Nyní se k tomuto jeřábu připojí rtuť a to znamená, že glukóza se přenáší do svalů v menším množství. To bude znamenat potíže s nabíráním čisté svalové hmoty a také se snižováním množství tělesného tuku a to i přesto, že držíme stravu s nízkým obsahem sacharidů.

2. Podpora metabolismu: jako obranný mechanismus snižuje tělo tělesnou teplotu, aby snížilo nebo zpomalilo toxický účinek těžkých kovů. Toto snížení tělesné teploty vede k výraznému poklesu rychlosti metabolismu. Čím nižší je rychlost metabolismu, tím pomalejší je náš progres v posilovně a také v zrcadle.

3. Rekrutace svalových vláken: jedním z hlavních účinků rtuti na centrální nervový systém je zničení tubulinu, který je nedílnou součástí přenosu nervových vzruchů Zjednodušeně řečeno, čím větší je poškození nervového systému vlivem rtuti, tím méně svalových vláken budeme schopni rekrutovat.

Rtuť také může snížit hladinu acetylcholinu, hlavního neurotransmiteru centrálního nervového systému nezbytného pro přenos signálů na neuromuskulárním uzlu – od nervových vláken až po svalová vlákna. To je nezbytné pro rekrutacisvalových vláken.

Eliminace (odstranění)

Řasa s názvem CHLORELLA je hlavním eliminačním činidlem.

Jedním z důvodů je jeho vysoký obsah chlorofylu. Chlorofyl je to, co dává rostlinám zelenou barvu a má vysokou afinitu k těžkým kovům. Více než 80% těžkých kovů se eliminuje ve střevech a to je místo, kde chlorella dělá hlavní část své práce. 

Ve střevech se chlorella váže na toxiny, čímž zabraňuje jejich mobilizaci do jiných částí těla. Chlorella navíc čistí střevní stěnu od dalších toxinů, jako jsou plísně a nezdravé střevní bakterie, což umožňuje zdravým střevním bakteriím dále se rozvíjet.

Proč je chlorella hlavním suplementem při eliminačním procesu?

Chlorella také recykluje metalothionein, bílkovinu vznikající v játrech, která mobilizuje těžké kovy.

Chlorella je jediný zdroj rostlin bohatý na methylovaný vitamin B12, který podporuje methylaci a mobilizuje těžké kovy.

Chlorella obsahuje malát hořečnatý který napomáhá chelaci hliníku.

Mezi běžné detoxikační vedlejší účinky patří: nevolnost, bolesti hlavy a průjem. Pro snížení závažnosti nežádoucích účinků zvyšte eliminaci zvýšením dávky chlorelly.

Používejte infra saunu k prohloubení detoxikačních procesů!

Všichni jsme si vyzkoušeli klasické “finské” saunování, kdy střídáme intervaly v sauně, kde se teplota pohybuje kolem 90°C, s následným prudkým ochlazením v ledovém bazénu, nebo sněhu. 

Pro někoho je tento proces nepříjemný a nedokáže tolerovat vysoké teploty.

Jako skvělá alternativa se jeví INFRA SAUNA, kde se teplota nepohybuje tak vysoko, jako u klasických saun (drží se kolem 40-60°C ) a navíc zde dochází k odstraňování rtuti a dalších těžkých kovů z těla skrze potní žlázy.

Detoxikace navíc pomáhá ke zlepšováí insulinové sensitivity a rychlosti metabolismu, tím pádem nás může pomoci ke shazování přebytečného tuku!

Co si odnést: zařaďte saunování v infra sauně ke snížení tělesné toxicity a nastartování spalování tuků 3x týdně po dobu 8-12 týdnů. 

Proveďte jedno kolo a postupně zvyšujte čas, který v sauně dokážete strávit. Během pocení si průběžně otírejte pokožku ručníkem, abyste umožnili co nejvíce toxinům dostat ze pokožkou z těla. 

Doporučená suplementace: před saunou 3 kapsle kvalitního multivitaminu.
Po sauně 2-4g magnesia a zdroj vlákniny (např. 5-7g inulinu rozpuštěného ve vodě).

Suplementační plán

Důležité základní informace: 

Důležité je zařazování různých forem hořčíku, zejména pro podporu jater, což je hlavní filtrační systém těla.

Bisglycinát hořečnatý je preferován játry.

Hořčík ve formě aspartát zvyšuje zdraví a propustnost buněčné membrány, což usnadňuje odstraňování toxinů.

Pro zajištění správné metylace, mobilizace a vylučování těžkých kovů, je zapotřebí vysoké množství vitamínů B a dalších methylových donátorů.

Modifikovaný citrusový pektin (Pectasol je jediná doporučená značka) je jedním z nejlepších zdrojů vlákniny, zejména pro odstranění rtuti ze střev.

Vitamin C by se neměl nikdy užívat ve stejnou dobu jako chlorella, protože uvolňuje rtuť z chlorelly a zvyšuje retoxifikaci!!!

Během detoxikace vyřadit suplemenatci zinku!

Vysoce kvalitní multivitamin by měl být suplementován po celou dobu. V ideálním případě jej zařadit několik týdnů před zahájením programu detoxikace ke snížen nežádoucích účinků detoxikace.

Rybí olej, kromě mnoha dalších zdravotních benefitů, podporuje detoxikaci a zdraví buněčné membrány.

Optimální obsah extracelulárních elektrolytů urychluje mobilizaci toxinů – proto vždy zařazovat ranní drink (více ZDE).

Dieta s vysokým obsahem bílkovin, zdravých tuků a zeleniny je zásadní a minimalizuje vedlejší účinky detoxikace jako jsou nevolnost, bolesti hlavy a průjem.

Aminokyselina L-glutamin a prebiotika zajišťují správné vylučování těžkých kovů z těla.

Konkrétní detoxikační protokol při odstranění zdroje těžkých kovů – amalgámových plomb: 

Fáze 1 – začít 4 týdny před zákrokem:

Infra-Red Sauna: 2-3x týdně

Cvičení: 3x a více týdně

Suplementace:

YPSI Chlorella Komplex: 3×6 kapslí denně

Multivitamin: 3×1 kapsle denně

B-Complex: 1-2 kapsle se snídaní

L-Glutamin: 3xdenně 5-10 gramů

Omega-3: 5g se snídaní

MagComplex: 4 kapsle před spaním

Fáze 2 – den zákroku:

Infra-Red Sauna: večer po zákroku

Cvičení: ideálně před zákrokem

Suplementace:

YPSI Chlorella Komplex: 3×15 kapslí denně

Multivitamin: 3×3 kapsle denně

B-Complex: 4 kapsle se snídaní

L-Glutamin: 3xdenně 15 gramů

Omega-3: 15g se snídaní

MagComplex: 8 kapslí před spaním

Fáze 3 – udržet minimálně po dobu 4 týdnů po zákroku:

Infra-Red Sauna: 2-3x týdně

Cvičení: 3x a více týdně

Suplementace:

YPSI Chlorella Komplex: 3×8 kapslí denně

Multivitamin: 3×1-2 kapsle denně

B-Complex: 1-2 kapsle se snídaní

L-Glutamin: 3xdenně 5 gramů

Omega-3: 5g se snídaní

MagComplex: 4 kapsle před spaním

Moje zkušenost

Připojuji mojí zkušenost poté, co jsem podstoupil vyndání amalgámové plomby.

Jedná se pouze o mé subjektivní pocity, které mohou být zkresleny dalšími okolnostmi, přesto si myslím, že mi právě podstoupený detox těžkých kovů pomohl rapidně zlepšit hned několik oblastí života.

1. Zlepšení ranní energie a snížení odpolední únavy.

V této oblasti vidíme pravděpodobně největší zlepšení. Už před započetím protokolu jsem neměl s ranní energií žádný problém, ale nyní? Budím se vždy před budíkem a plný energie a motivace do nového dne.

V odpoledních hodinách mě potkávala zvýšená únava a nechuť do silového tréninku, nebo tréninku fotbalu. Nyní je únava pryč!

2. Lepší koncentrace.

Cíl každého pracujícího a studujícího jedince. Nyní se dokážu na práci lépe soustředit a nenechám se vyrušovat okolními vlivy tolik, jako tomu bylo dříve.

3. Zkvalitnění spánku.

Bod, který mě překvapil ze všeho nejvíce. Nyní mi stačí cca o 30-60 min spánku méně, než před započetím protokolu!!!

4. Ztráta tuku na kvadricepsech a hamstringách.

S tím jsem počítal s předstihem. Díky odstranění těžkých kovů se mi prorýsovala přední i zadní část stehen jako nikdy předtím.

BONUS: Další zajímavé informace o chlorelle.

Chlorellu známe jako sladkovodní jednobuněčnou řasu. Mezi její nejznámější účinky na lidský organismus patří detoxikace těla (zbavení těla toxinů, včetně těžkých kovů), mezi další, méně známé účinky, patří např. probiotické účinky, schopnost opravovat stěnu střev (asistuje při léčbě Crohnovy choroby), obnovovat střevní mikrofloru, poševní stěnu u žen nebo také omlazující účinky (dámy jistě ocení!).

Mimojiné, chlorella obsahuje všechny esenciální aminokyseliny! Obsahuje velké množství beta karotenu a dalších 20 minerálů a vitamínů. Za zmínku stojí např. hořčík, zinek, vápník nebo draslík.

Chlorella je pro lidské tělo zázračná hlavně z jednoho zásadního důvodu: tím je velký obsah CHLOROFYLU.

Chlorofyl je pigment obsažený v rostlinách a řasách – dává jim jejich zelenou barvu. Rostliny používají chlorofyl a pomocí světla dochází k procesu, který známe pod pojmem FOTOSYNTÉZA.

Základní strukturou chlorofylu je porfyrinje, látka podobná jedné z lidského těla, hemoglobinu.

Hlavním atomem chlorofylu však není železo, jako tomu je u lidského hemoglobinu. U rostlin je to hořčík.

Právě železa obsahuje chlorella nejvíce ze všech rostlin! Dokonce mnohonásobně více, než tolikrát vzpomínaný a notoricky známý ŠPENÁT. Má dokonce více železa, než játra!

Máme různé druhy chlorelly a každá z nich má své benefity, o kterých si něco řekneme:

Nejvíce známá je CHLORELLA PYRENOIDOSA.

Obsahuje nejvíce CGF (Chlorella Growth Factor), významně se podílí na obnově buněk, a proto jsou mu také přisuzovány omlazující účinky. Také pomáhá v boji s rakovinou a při léčbě po ozařování. Chlorella dokáže díky CGF urychlovat opravu nervových tkání našeho organismu a podílí se na vzniku nových buněk, proto je to ideální potravina pro nervové ústrojí a mozek.

Další známá odrůda je CHLORELLA JAPAN (VULGARIS).

Navzdory zeměpisně jasnému názvu se tento druh zelené řasy pěstuje po celém světě, ovšem název Japan není náhodný, protože vznikl na základě toho, že právě v Japonsku se o využití této řasy začalo nejdříve uvažovat. Chlorella se stala nedílnou součástí i čínské medicíny, přesto ji nejvíce konzumují právě Japonci.

Zkonzumují jí v poměru na obyvatele nejvíce, užívá ji téměř 10 milionů Japonců. Obsahuje kvalitní vitaminy a bílkoviny, které podporují dobrou stavbu buněk v lidském organismu. A právě tyto skvělé účinky Chlorelly Japan jsou stěžejní pro dosahování nejlepších výkonů ve sportu.

CHLOROFYLIN (Copper Chlorophyllin – chlorofylin měďnatý).

Ten má jednu hlavní funkci, tou je neutralizace odpadních látek v těle. V dnešním světě jsme neustále bombardováni, ať chceme nebo ne, ze všech stran smogem, výfukové plyny z automobilů nám přímo čoudí pod nos, ze stravy také přijímáme nezdravé látky, dnešní konzumní styl života se nám snaží podstrčit narychlo vypěstované potraviny, urychluje se růst veškerých hospodářských zvířat a ve finále nám vše zabalí do folie plné bisfenolu a (BPA).

Chlorofylin pomůže tělu s odbouráním těchto nežádoucích látek v těle tím, že je na sebe naváže, vytvoří molekulární komplexy s těmito látkami, které také jsou často podezřívané za vnik rakoviny v lidském těle. Chlorofylin, ale i chlorofyl, blokují vznik karcinogenních účinků. Byly provedeny studie, že tyto látky mohou blokovat vznik rakoviny.

Suplementace chlorofylinu před jídlem výrazně snižuje počet močových stop aflatoxinu koncentrovaného v DNA . Bylo to pozorované u čínské populace, která chlorofylin užívá a netrpí rakovinou jater. Chlorofylin byl používán orálně při akutní léčbě pomalého hojení ran po dobu více než 50 let bez vážných vedlejších účinků. Ne nadarmo se chlorella doporučuje jako doplněk stravy při radioterapii, obsažený chlorofyl totiž chrání tělo před škodlivými účinky záření.

Nedávná studie ukázala, že rakoviné buňky tlustého střeva zapříčiní zastavení buněčného cyklu po ošetření chlorofylinem. Byla provedena studie na čínské populaci v oblasti, kde je velmi vysoké riziko hepatocelulárního karcinomu. Polovině bylo podáváno před jídlem 100mg chlorofylinu, druhá polovina dostávala placebo. Test trval 16 týdnů. Poté byla měřena z moči hladina guaninu. U 55% pacientů byla nižší (ti užívali chlorofylin), než u pacientů užívajících placebo, což naznačuje, že suplementace chlorofylinu před jídlem může podstatně snížit indukované poškození DNA a vznik rakoviny.

Výčet benefitů chlorofylinu: dodává vysoké množství hořčíku, podporuje krevní okysličování, eliminuje zácpy, čistí a detoxikuje tělo od toxických kovů a chemikálií, podporuje střevní biotu, podporuje imunitu, dodává energii, vyživuje a stimuluje trávicí trakt.

Wolfgang Unsoeld a Dominik Kodras

 

Disclaimer, zřeknutí se odpovědnosti: Ačkoli bylo vyvinuto maximální úsilí k tomu, aby byly podány jen podložené informace založené na vědeckých výzkumech a experimentech, informace v článku obsažené by neměly být brány jako medicínská doporučení. Lidé pod lékařským dohledem by měly vše konzultovat se svým lékařem předtím, než začnou dodržovat veškerá doporučení.
Autoři nenesou žádnou odpovědnost vzhledem k žádné osobě či bytosti a to vzhledem k jakékoliv ztrátě, újmě nebo zranění způsobeným nebo údajně způsobeným přímo nebo nepřímo informacemi obsaženými v článku.

 

Zajímavé odkazy se studiemi a čláky na toto téma:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3481032/ 

2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16891999 

3. https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/mercury-and-health 

4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6317349/ 

5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3395437/ 

6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3701261/ 

7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5295343/ 

8. https://files.iaomt.org/wp-content/uploads/Comprehensive-Review-Dental-Mercury.pdf 

9. https://iaomt.org/resources/dental-mercury-facts/amalgam-fillings-danger-human-health/ 

10. https://files.iaomt.org/wp-content/uploads/Fact-Sheet-Dental-Mercury-and-Human-Health.pdf 

11. https://iaomt.org/resources/dental-mercury-facts/dental-mercury-amalgam-side-effects/ 

12. https://iaomt.org/resources/dental-mercury-facts/mercury-poisoning-symptoms-dental-amalgam/ 

13. https://www.onlymyhealth.com/shocking-dental-filling-can-damage-your-brain-heart-kidney-says-study-1480571723

14. https://drhyman.com/blog/2010/05/19/how-to-rid-your-body-of-mercury-and-other-heavy-metals-a-3-step-plan-to-recover-your-health/ 

15. https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/44445/9789241500456_eng.pdf;jsessionid=C73AD1F7F02ACC72CE071A3A549BB2CD?sequence=1 

16. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17174709 

17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7603642 

18. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9392777 

19. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3096006/#R98 

20. http://www.chem-tox.com/pregnancy/mercury.htm 

21. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24698820 

 

Zavřít

Působíme po celé České republice. Pokud máte jakýkoliv dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktní informace

E-mail: 
info@staca.cz

Telefonní číslo: 
+420 721 167 521

Adresa gymu: 
Sukova 2/1828
370 05 České Budějovice

Sledujte nás
STACA