Image Alt

STACA

Je několik způsobů, jak dosáhnout cíle a každý z nich se bude nějakým způsobem v mnoha ohledech lišit, avšak ať má klient jakýkoliv cíl, v 99 případech ze 100 začínám jednoduchým, levným a přitom mimořádně účinným trikem, který zařazuji klientům ne jako možnost, ale jako ranní povinnost!

Poprvé mě s ním seznámil na konzultaci W.Unsoeld, ale užívá jej celá řada úspěšných lékařů a trenérů v čele s Charlesem Poliquinem a Benem Pakulskim. I když není potřeba tento trik zlepšovat, troufnu přidat malé zdokonalení pro opravdové fajnšmakery.

 

Jak na to? 

Ráno, jako PRVNÍ věc po probuzení (tedy na lačno), vezměte sklenici, přidejte 300-500ml filtrované vody, 1/4 lžičky barevné soli a pár střiků z citronu, nebo limety.

 

Efekty působení

o Citrusy podporují trávení a jsou hepatoprotektivní (podporují jaterní buňky).

o Sodík podporuje adrenální funkce (stimuluje nadledvinky pro produkci kortisolu).

o Podpora obnovy cirkadiánního rytmu.

o Alkalizace těla.

o Zlepšení elektrolytické bilance.

 

Citrusy

Opravdu raději zvolte variantu, kdy vymačkáte citron nebo limetu. Kupované šťávy jsou předražené a navíc se jejich složení nedá zcela věřit.

Často dostávám dotazy, zda je možné místodvou zmíněných zvolit i jiný citrus. 

Ano, třetí možností je grepfruit. 

Citron: obsahuje kyselinu citrónovou k podpoře trávení, vitamin C

Limeta: podobná citronu, v organismu o něco více zásaditější 

Grep: bohatý na vitamin C, draslík a antioxidanty

Sůl a její druhy

Klasická bílá sůl, jak ji známe, je rafinovaná, zbavená všech nutrientů a dokonce může náš status minerálů zhoršovat, proto je daleko výhodnější zařadit jednu z následujících možností.

Himalájská sůl (růžová): obsahuje přes 80 přírodních složek a minerálů, stimuluje adrenální žlázy, reguluje krevní tlak a má celou řadu dalších pozitivních benefitů.
Koupit se dá například ZDE. K dostání je však i v supermarketech a prodejnách se zdravou výživou.

Himalásjká sůl (černá, “kala namak”): více podporuje detoxikační funkce a enzymatickou aktivitu, také trávení čištění střev.
Koupit se dá například ZDE.

Real Salt: nerafinovaná pravá mořská sůl s vysokým obsahem stopových prvků.
Koupit se dá například ZDE.

Keltská mořská sůl: opět obsahuje velké množství minerálních látek, alkalizuje a podporuje imunitní systém.
Koupit se dá například ZDE.

Nový level původní verze

Pro fajnšmakery jsem přidal nová vylepšení, která pomohou dostat celý proces na novou úroveň.

Vitamin D3/K2: v ideálním případě by se měla nejprve otestovat hladina vitaminu D3 v krvi, zatím jsem se však nesetkal s nikým, kdo by hned napoprvé splňoval alespoň nejspodnější hranici. 

Vitaminy D a K by se zasloužily samostatné články o pozitivních efektech jejich působení v organismu, k čemuž jistě brzy dojde.

Nyní nám postačí fakt, že zvýšením hladiny D3 dojde ke zlepšení nálady, což je u většiny Čechů žádoucí… Léto se blíží, proto doporučuji vystavovat se slunečnímu záření, vitamin D se totiž syntetizuje právě ze slunce.

Jako základní dávku použijeme celou pipetu, kterou přidáme do vody.

Koupit se dá například ZDE (slevový kód zet10).

 

Tinktury z bylinek: nyní se dostáváme k velmi specifické oblasti, kdy se dají jen těžko dávat všeobecná doporučení, záleží na mnoha okolnostech, od kterých se výběr tinktury odvíjí. Jako příklad mohu dát tinkturu ze Schizandry Chinensis, která slouží ke zmírnění stresu u velmi stresovaných lidí.

Koupit se dají například ZDE.

 

Esenciální aminokyseliny s elektrolyty: nejvyšší level! Pro blog Optimal Nutrition, kde jsem dříve působil, jsem napsal třídílnou sérii článků o efektech působení elektrolytů, všechny brzy vyjdou i zde.

Mezi základní výhody zařazení suplementu patří regulace hmotnosti (manimulace extracelulární X intracelulární tekutiny), zlepšení detoxikačních procesů, urychlení regenerace a celkově pozitivní dopad na sportovní výkon. 

Koupit se dají například ZDE (slevový kód zet10) a ZDE (také slevový kód zet10).

 

Poslední rada na závěr – ROTUJTE používané ingredience, abyste předešli tomu, že vám drink přestane chutnat a také proto, abyste využili různých benefitů používaných ingrediencí. 

Hodně štěstí při aplikaci tohoto triku do každodenního života! 

 

P.S. Pokud se vám článek líbí a chcete se o něj podělit, opět poprosím o sdílení! 

Dominik Kodras

Zavřít

Působíme po celé České republice. Pokud máte jakýkoliv dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktní informace

E-mail: 
info@staca.cz

Telefonní číslo: 
+420 721 167 521

Adresa gymu: 
Sukova 2/1828
370 05 České Budějovice

Sledujte nás
STACA