Image Alt

STACA

„Zavřeli mi posilovnu, co teď budu dělat? Není přeci možné, abych já, který cvičí s velkými váhami teď cvičil nějaké domácí workouty s odporovými gumami nebo 5kg činkami! Navíc mám nastavené jídlo, které náleží právě tréninku v gymu. Zkrátka mám narušený můj běžný režim, mou rutinu. Nejspíš se teď na vše vykašlu! Stejně mé výsledky, bez pravidelných tréninků ve fitku, přijdou vniveč!“, řekl běžný návštěvník posilovny.

Možná to někomu přijde až přehnané, ale věřte nebo ne, většině lidem, kteří jsou zvyklí v gymu trávit téměř každý den, se přesně takové myšlenky honily hlavou. Někomu to může přijít úsměvné, na světě jsou přeci důležitější věci. Ano, to bezesporu jsou a i když je zkrátka potřeba dodržovat vládní opatření, ať je pravda jakákoli, mnoha lidem tato situace způsobila tlustou čáru i v jejich návycích!

Pro tyto lidi fitko neznamená „jen“ si po práci zajít zacvičit, aby měli alespoň nějaký pohyb během dne. Pro tyto lidi je to mnohem více, je to životní styl! Něco, co je naplňuje a dělá je spokojenými. Sama to znám. Kolikrát si říkám, že si dám týden pauzu od činek a prostě budu jen nějak aktivně odpočívat, ale po třech dnech cítím, že začínám být nervózní, napjatá a, mírně řečeno, nepříjemná. 😀 Jednoduše mi to chybí. Mám ráda ten pocit při tréninku, práci jednotlivých svalů, hru s váhami a úhly provedení v určitých cvicích.

Teď tomu není jinak, chybí mi toto všechno a v neposlední řadě to prostředí, ta komunita lidí. Dle mého je toto právě ten hlavní důvod proč to mnoho lidí, v této situaci, chce vzdát. Říkají si, nač držet nějaké jídlo, když nemůžou pořádně cvičit, nač vymýšlet nějaké alternativy, když stejně nic nebude jako stroje a činky v gymu, když prostě nevytvoří to ideální prostředí?!

No ano, na všechno se vykašlat je teď hrozně jednoduché! Vždyť ani nevíme, jak dlouho karanténa potrvá. Týden, měsíc, dva měsíce…?

Ovšem, co se na věc zkusit dívat z té druhé stránky? Jsou totiž jen dvě možnosti:

Buď všeho necháme a budeme jen nečinně čekat, až to celé přejde nebo se tomu postavíme a budeme hledat řešení! A každý, kdo tento životní styl miluje, si řešení najde. Netřeba měnit cíle, jen cestu k jejich dosažení. Tréninky v karanténě samozřejmě nebudou takové, jako ve fitku, ale to neznamená, že budou špatné. Naopak! Sama jsem překvapená, kolik možností a variant domácí trénink má. Jídlo se dá též snadno přizpůsobit. Neznamená to, že musíme radikálně snížit kalorický příjem. Stále platí energetická bilance, tedy poměr mezi příjmem a výdejem energie. Každopádně, obzvlášť v těchto dnech je potřeba soustředit se na kvalitu přijímaných potravin, která se také odráží na našem imunitním systému.

A tak proč teď zahazovat to veškeré úsilí, které jsme do toho dávali, když jsme normálně cvičili v gymu? Domácí trénink opravdu může mít uspokojivé výsledky. No a také můžeme přece zkoušet to, čemu jsme nikdy předtím nedali prostor. Ať už je to jóga nebo chůze po rukou, každý výstup z naší komfortní zóny nás neskutečně posune dopředu. A kdyby náhodou ne fyzicky, mentálně určitě ano!

Víte co znamená štěstí? Být připravený a chopit se příležitosti.

 

Za tým STACA,

Verča Doudová

Zavřít

Působíme po celé České republice. Pokud máte jakýkoliv dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktní informace

E-mail: 
info@staca.cz

Telefonní číslo: 
+420 721 167 521

Adresa gymu: 
Sukova 2/1828
370 05 České Budějovice

Sledujte nás
STACA