fbpx

O nás

DOMINIK KODRAS

Jsem zakladatelem STACA, akademie silového tréninku, silový a kondiční trenér české hokejové reprezentace “A”.

Budování firmy trvá již přes 5 krásných let, během kterých jsem zjistil, že pokud chce člověk dosáhnout něčeho opravdu velkého, potřebuje k sobě stejně smýšlející a odhodlané lidi. Proto jsem rád, že mám kolem sebe partu kolegů, se kterými tvoříme něco, co v České republice nemá obdoby.

Mezi mé největší úspěchy aktuálně patří pozice silového a kondičního trenéra u národního hokejového týmu a příprava několika sportovců z letních i zimních sportů na Olympijské hry (atletika, boby, windsurfing). Ve všem mě skvěle doplňuje náš tým v čele s Head Coachem Kamilem Hajduškem.

Za dobu své kariéry jsem se staral o přípravu šesti profesionálních sportovních týmů a rukama mi prošlo přes 100 sportovců z několika různých sportů. Mezi nimi najdeme hokejové hráče působící v NHL, KHL, Extralize, švýcarské či finské nejvyšší soutěži a mladé hráče před nebo po draftu do NHL. Dále účastníky mistrovství světa a Evropy, fotbalisty z ČR a dalších evropských soutěží, reprezentanty v atletice, karate, muay-thai či MMA.

Dále jsem pyšný na náš Before’n’After transformační program, ze kterého se postupem času stává vyhlášený projekt napříč celou Českou republikou.

Během následujících let chci v rámci STACA neustále produkovat nové tělesné transformace, pomáhat mladým sportovcům v rozvoji, těm vrcholovým k maximalizací tělesného i psychického výkonu a všem ostatním klientům k lepšímu zdraví, lepší postavě a znovunalezení radosti ze života.

dominik kodras - narodni hokejovy tym

KAMIL HAJDUŠEK

K trénování jsem se dostal díky mému zranění, které ukončilo mou kariéru profesionálního fotbalového brankáře. Bylo to jednoznačně to nejlepší, co se mi přihodilo. Jedny dveře mi to zavřelo, ale mnohem smysluplnější otevřelo.

Členem STACA týmu jsem od ledna 2019 a byl jsem u přerodu STACA z Dominikovo značky na fungující společnost. Začínali jsme jako kluci a nyní vedeme společnost, kterou tvoří 10 trenérů, marketingový specialista, grafička, externí masér a recepční. Jezdí za námi trenéři na stáže a náš gym STACA Elite Institute každodenně navštěvují desítky lidí.

Moje pozice se postupně vyvíjí, stejně jako se vyvíjí STACA. Coaching je neustále mou největší vášní, která mě přitáhla k Dominikovi, ale k tomu jsem si našel i jiné činnosti, které mě naplňují a pomáhají celému týmu. Zaměřuji se na vzdělávání trenérských kolegů a chodu gymu jako takového. Jsem náležitě hrdý na složení našeho týmu a velice si užívám cestu, kterou jsme se vydali.

Mým osobním cílem je zdokonalovat službu, kterou poskytujeme. Tvořit systém, který nemá v naší zemi obdoby. Největším zadostiučiněním jsou mi zpětné vazby a úsměvy našich svěřenců.

MARTIN HELD

Po fotbalové kariéře jsem se připojil k Dominikovi a Kamilovi do STACA týmu. Moje role spočívá nejen ve vedení osobních tréninků, ale i rehabilitační činnosti. Zaměřuji se na problémy pohybového aparátů, řeším akutní případy, ale i dlouhodobé problémy tak, aby se klient mohl co nejrychleji vrátit do tréninkového procesu.

Vzdělávám se primárně ve zmíněné oblasti. Tedy v propojení silového tréninku s rehabilitačním procesem. Jde to skvěle dohromady a celý tým v tom vidíme velký potenciál.

Přes rok jsem absolvoval skvělou praxi na pozici kondičního a silového trenéra u prvoligového týmu SK Dynamo České Budějovice. Denní práce s profesionálními fotbalisty mi velmi pomohla s aplikací znalostí do praxe. Vnímám to jako naprosto skvělou zkušenost a utvrdilo mě to v mé práci. Přispět svým málem k lepší výkonnosti je nejlepší možnou odměnou.

DAVID SKŘIVÁNEK

Ještě jako hokejista v juniorském věku jsem se snažil dohledat informace o správném tréninku i stravě pro vrcholové sportovce. Bohužel jsem často narážel na protichůdné názory. Metodou pokus-omyl jsem se však postupně prokousával k lidem, kteří produkovali opravdu obdivuhodné výsledky. V tu chvíli jsem viděl jedinou cestu – vydat se v jejich stopách. Prvně to byly pouze on-line kurzy, ale následně jsem vyrazil i na semináře do zahraničí.

Najednou člověk viděl markantní rozdíl v kvalitě přípravy sportovců u nás a například ve Spojených státech amerických, Kanadě a Skandinávii. Chtěl jsem ihned využít získané informace v praxi a od roku 2017 jsem se domluvil na spolupráci s Jestřábi Prostějov, kde jsem působil na pozici kondiční trenér celkem 3 roky. Práce s týmem byla obrovská zkušenost, ale čím dál více jsem si uvědomoval důležitosti individuálního přístupu. Proto jsem se rozhodl vydat se vlastní cestou a přesunul se od léta 2020 do Prahy. Zde aktuálně připravuji převážně hokejisty z NHL, české extraligy a mládežnických reprezentací.

Nespokojím se s průměrem a stejný přístup očekávám i u svých svěřenců. Vždy jsem chtěl vidět mimořádné výsledky. A jsou to právě pokroky mých svěřenců (v tréninku i v jejich sportech), které mě nejvíce naplňují a ženou kupředu.

VERONIKA DOUDOVÁ

Ačkoli jsem se už od mala věnovala různým sportům a téměř každý den trávila nějakým pohybem, zdaleka mě nenapadlo, že jednou bude pohyb více, než jen mým koníčkem, že se stane povoláním. Ten zlomový bod přišel tehdy, kdy jsem po státnicích zamířila na pohovor týkající se kancelářské pozice. V tu chvíli mi došlo, že toto pro mě nebude ten správný směr. To, že chci pomáhat lidem, jsem věděla už dříve, ale právě tehdy jsem se přesvědčila o tom, že jim chci pomáhat tím, co vždy pomáhalo mě…právě již zmiňovaný pohyb! No a tak jsem odstartovala
nikdy nekončící studium, pozorování, praxi,…

Každopádně, mého rozhodnutí jsem nikdy ani trochu nelitovala, ba naopak. Práce s lidským tělem a sledování, čeho všeho je schopné mě snad nikdy nepřestane udivovat.

Dnes mám tu čest představit se jako součást STACA týmu, kde se soustředím na trénink, výživu a celkové zdraví žen. Mým svěřenkyním se snažím poskytnout maximum pro to, aby nejen skvěle vypadaly, ale především pro to, aby se skvěle cítily!

MARIE OSTRÁ

Vystudovala jsem Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, pedagogickou fakultu, aprobaci přírodopis – tělesná výchova. Již při magisterském studiu jsem však tušila, že učit jít nechci. Chtěla jsem být trenérkou, proto jsem se již při studiu vrhla touto cestou a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Být trenérkou byl pro mě odjakživa sen – vysportované tělo, zdravý životní styl, žít naplno a cítit se skvěle po fyzické a psychické stránce. V týmu STACA jsem od dubna 2020, věnuji se ženám i mužům, běžné populaci i profesionálním sportovcům. Moji velkou výhodou je, že dokáži pracovat s celou škálou lidí a nejlepší odměnou je pro mě jejich kladná zpětná vazba. Do budoucna bych se chtěla více věnovat sportovcům/sportovkyním a pomáhat jim s jejich sportovním výkonem. Díky tomu, že jsem si sama prošla Before and After programem, tak vím, kolik to chce úsilí a píle. Mohu však sama potvrdit, že to stojí za to a jsem schopná vám díky svým zkušenostem pomoci zvládnout celý proces a dojít k co nejlepšímu výsledku.

Za dobu mého působení ve STACA týmu jsem nasbírala spoustu nových informací a vědomostí, jak na základě studia, tak i ze samotné praxe. Mým cílem je neustále se vzdělávat a posouvat se, abych vám mohla pomoci s dosažením těch nejlepších výsledků.

DAVID NEHODA

S trénováním jsem začal v květnu 2020, kdy mě celý tým STACA oslovil, zda bych se nestal součástí tak skvělé organizace. Nepotřeboval jsem ani minutu na promyšlení, protože jsem věděl, že to bude něco, co mě bude naplňovat a vést kupředu.

Jelikož mám zkušenosti s hokejem a jsem stále aktivním hráčem, tak bych se rád v budoucnu staral o profesionální hokejisty. Již v proběhlé letní přípravě hokejistů (off-season) mě kluci „hodili do vody“ a já prokázal, že to zvládnu! Nyní sbírám zkušenosti primárně z osobních tréninků s různými klienty. Užívám si spolupráci s klienty z běžné populace, mladými talenty i profesionálními sportovci.

Nejlepší na téhle práci je, že mám kolektiv naprostých špiček v oboru a mohu se od nich učit a posouvat dál a dál.

LIBOR CHYTIL

O silový trénink a trénérské řemeslo jsem se začal zajímat už na střední škole. Neváhal jsem a po maturitě si udělal první trenérský kurz. Prvním klientem nemohl být nikdo jiný, než můj brácha Filip! Připravoval jsem jej na NHL combine testy a následnou sezónu, ve které nastoupil jako nejmladší Čech v historii NHL a odehrál svých prvních devět zápasů v dresu New York Rangers.

Po této přípravě jsem zjistil, že mě trénování naplňuje více, než fotbal, který jsem hrál na úrovni třetí ligy. Od té doby jsem se začal naplno věnovat trénování.

Na začátku mé trenérské kariéry se mi také naskytla skvělá možnost – dvoutýdenní pobyt v organizaci Hartford Wolfpack, farmářském týmu New York Rangers.

Nyní trénuji ve Zlíně a mezi mé klienty patří především profesionální hokejisté hrající NHL, Extraligu, Chance ligu nebo v jiných zahraničních soutěží.

Členem týmu STACA jsem od léta 2020, kdy jsem dostal nabídku rozšířit tým i na Moravu. Moc si vážím možnosti být součástí týmu tak skvělých trenérů a jsem plný očekávání, co vše ve STACA dokážeme!

LUCIA KODRIKOVÁ

Silovému tréninku a vzpírání se věnuji třetím rokem.

K trenérství jsem se dostala netradičně. Jakožto tehdejší kandidátka na doktorát práv jsem díky své každodenní hodince v posilovně našla kontrast k osamělému a sedavému studiu v knihovně, a tím získala fyzickou i psychickou rovnováhu. S měnící se postavou, lepšícími se výkony a rostoucí láskou ke sportovnímu prostředí se ze zvyku stal koníček, z koníčku pak vášeň, která postupně přerostla v touhu pomáhat sportem dalším. Opustila jsem tedy univerzitu a zanechala práv, abych se naplno věnovala trenérství. Ze svých studií jsem si ale vzala kompetence, na kterých si nyní zakládám i jako trenérka: pedagogiku, perfekcionalismus a odbornou zvídavost.

Své vzdělání a zkušenosti jsem získala ve Francii, odkud jsem se po letech vrátila zpět domů. Své působení v týmu STACA považuji za osobní a profesní naplnění a obrovskou výzvu, jelikož STACA filosofie plně odpovídá mým představám o službách v oblasti sportu: individuální a celostní přístup, profesionalita a chuť se neustále vzdělávat.

V gymu se věnuji osobním tréninkům a výživě, ale také technice vzpírání v rámci přípravy profesionálních sportovců.

DAVID ALTMAN

Po absolvování trenérské stáže ve STACA na podzim roku 2020 mi bylo nabídnuto místo v týmu téhle skvělé partě profesionálů. Rozhodnutý jsem byl okamžitě.

Jsem absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Svojí praxi jako silový a kondiční trenér jsem začal v roce 2017. Aktuálně působím společně s kolegou David Skřivánkem v Praze, kde společně připravujeme připravujeme celou řadu profesionálních sportovců.

Je mi ctí být součástí týmu trenérů, kteří se nespokojí s průměrem, neustále se snaží zdokonalovat a navzájem se podporují. Spokojenost našich klientů je mojí prioritou.

Co o nás říkají naši klienti?

Spolupracujeme

saves help logo